Web Tasarımı

WEB TASARIM

-Web sitenizin web tasarımını kodlarken bütün tarayıcılarla uyumlu olmasına önem göstermelisiniz Örneğin Google chrome, mozilla firefox, internet explorer, opera, yandex ve benzeri.
-Web sitenizde uygularsanız sitenizi büyük ölçüde ileri taşıyacak adımlardan biri Web tasarım kodlamanızı kullanıcıların yaptığını hatırlayacak şekilde gerçekleştirmenizdir .
Bu kullanıcıların yaptıklarının kaydedilmesini ilgi alanlarını araştırdıklarını görmeyi ve kullanıcılara buna göre bilgiler sunmayı sağlar .
Eğer siteniz kullanıcıların ilgi alanlarına göre bilgiler listelerse bu web tasarımınızın çok başarılı ve profesyonel bir şekilde olduğunun bir göstergesi sayılabilir.
-Eğer bir alışveriş sitesinin web tasarımını gerçekleştirmekteyseniz sipariş hakkında bilgilendirme yapmanız önemli bir adımdır . Onlara bir sipariş takip kodu vermeli ve kargolarının şuanda nerde olduğunu görebilmelerini sağlamalısınız .
-Web tasarımda sitenize iletişim bilgileri yerleştirmelisiniz.
E-posta , telefon numarası , form ve benzeri yollarla kullanıcıların kafasına takılan bilgileri veya şikayetlerini bildirebileceği bir platform oluşturmanız kullanıcı memnuniyeti açısından çok önemli bir faktördür.
-Eğer başka bir web siteniz varsa bu web sitenize link vererek sitenizin daha çok tıklanmasını sağlayabilirsiniz .
-Web tasarımını gerçekleştirmiş oldupunuz web sitesinin arama motorlarında üst sıralarda yer alması için akıllıca anahtar kelimeler seçmelisiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir