Web Tasarım Teknikleri

Web tasarım teknikleri

Bir Web sayfası sadece onu incelemek isteyen “hedef kitleye” ulaşır. Web tasarım oluşturmak için tek masrafınız telefon hat ücreti olacaktır. Web sayfaları hazırlarken hayal gücünüzü olabilidiğince kullanabilirsiniz. Web sayfaları kolayca düzeltilip tekrar yayınlanabilir.
Sayfalarınız zamanında etkisiyle yeniliklere uğrayacaktır. Web sayfalarınız 24 saat boyunca tüm dünyaya açık olacak ve internet kullanıcılarına “etkileşimli” bir hizmet verecektir. Web sayfalarını kullanıcıların fikirlerini ve beklentilerini öğrenmek için derleyebilirsiniz. Web sayfalarının kaderi diğer medyalar gibi çöp kutusunda sonlanmaz.

 

Web Editörleri ve İncelemeleri
Herşeyden önce size gerekecek olan program, kullanıcıların izleyeceği Web sayfalarınızı hazırlayacağınız bir programdır. Bu tip programlar ile site içinde yer almasını istediğiniz resimleri, yazıları ve bağlantıları istediğiniz biçimde bir Web Browser’ı tarafından izlenecek şekilde tasarlayarak biraraya getirebilirsiniz. Bunun için önünüzde Allaire Homesite,Microsoft Frontpage, Netscape Composer, Adobe PageMill, Macromedia DreamWeaver, HotDog Pro gibi birçok program alternatifi bulunuyor.
Bir Düzenleyici Hangi Özellikleri Desteklemeli

Kolay Kullanım, site yönetimi ve dosyaların sunucuya kolayca aktarılması, HTML dışında da farklı dosya tiplerini tanıyabilme, renkli kodlama, iyi bir dokümantasyon, şablonlama ve proje desteği, özelleştirebilme,CSS desteği.

 

 Macromedia Dreamweaver

Frontpage den daha ileri seviyede dir.ingilizcesine güvenenlerin Dreamweaver den başlamaları önerilir.
Artıları: Dreamweaver’ın ilk göze çarpan özelliği, görsel düzenleyiciler arasında en iyi tablolama desteğini sunmasıdır.HTML koduna fazla müdahale etmemesi,Asp ve php desteği blokların kolayca seçilebilmesi, seçilen etiketlerin nerdeyse tüm özelliklerinin kolayca ayarlanabilmesi, tümleşik FTP istemcisi ve site yönetimi,çok iyi DHTML ve Frame desteği, Internet üzerinden de yüklenebilen etiketlerle genişletilebilmesi, tabloları katmanlara, katmanları tablolara çevirebilmesi, rehber resim desteği, Homesite’la bütünleşme.

Eksileri: Homesite kadar iyi bir doğrudan HTML kodu yazımı olmaması ve maalesef  sadece Windows ve MacOs’da çalışması.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir