WEB SİTESİ YAPTIRMAK İSTEYENLERİN DİKKAT ETMESİ GEREKEN NOKTALAR

Web Tasarım, internetin yaygınlaşmasıyla çok önemli bir sektör olmuştur. Rekabetin çok olduğu bu sektörde, bir yazılım firması seçmek gerçekten de çok zordur çünkü bu sektörde oldukça hizmet veren birçok firma vardır. Bu yüzden bu firmalar arasında seçim yapmakta zorlanabilir siniz. Bu makalenin içeriği ise size en uygun yazılım firmasını nasıl bulabilirsiniz, firmaların neyine dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğim.

EN İYİ WEB TASARIM FİRMASINI NASIL SEÇERİZ ?

Bu firmalar arasında seçim yapmak o kadarda zor değildir. Her firmanın kendine özgün çalışma prensibi, hizmeti farklıdır. Bir firmayı bir firmadan ayıran en önemli özellik sektördeki tecrübesi ve bu zamana kadar yaptığı projelerdir. Bunun yanında da çalıştığı kişiler, kurumlar, kısacası firmanın referansları da ele alınmalı. Bunun yanında da firmanın müşteriye karşı tutumudur.

Web tasarım için firma seçiminin bir diğer adımı ise fiyat karşılaştırması yapımıdır. Fiyatlarda ucuz olanı tercih etmek doğru seçim olmayacağı gibi pahalı bir seçim sonrası aldığınız ürünü kullanamama gibi bir sıkıntısı da olabilir. Bunun tespitinin daha iyi yapılması lazım.

Bir firma ile görüştünüz, fiyatlarını incelediniz, bundan sonra ise görüştüğünüz firmanın yapmış olduğu proje/sitelerini inceleyerek kafanızda yorumlayın.

Seçtiğiniz firmadaki çalışanların uzmanlık alanlarını öğrenmeye çalışın. Buna göre nasıl bir hizmet alacağınızı öğrenebilirsiniz.

Dünyadaki teknolojik gelişimleri inceleyip takip eden, interneti güncel bir şekilde takip eden bir firma ile çalışmanız daha iyi verim almanızı sağlar.

Seçtiğiniz firma ile uzaktan görüşmek yerine, adreslerine gidip yüz yüze görüşmeniz hem firma ile aranızda bir etkileşim olmuş olur, hem de firmanın çalışma ortamını, çalışanlarını daha yakından incelemiş olursunuz ve buna göre de karar vermiş olursunuz.

Seçtiğiniz firma ile irtibata geçtiğiniz zaman size yaptığı geri dönüş hızı da sizin için önemlidir.

Son olarak ise seçtiğimiz firmanın SEO konusundaki başarısı. Web tasarım aşaması bittiği zaman siteyi yayınlarız. Ama siteyi yayınladıktan sonra her şey bitmez. Çünkü eğer siteye ziyaretçi gelmiyorsa o site hiçbir işinize yaramaz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir